Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Hiszpan Nicolas Almagro, zajmujący obecnie 12 miejsce w rankingu światowym, przez pierwsze trzy miesiące nowego sezonu zaserwował najwięcej asów spośród wszystkich zawodowych tenisistów. W rozegranych w tym czasie przez Almagro 20 spotkaniach, popularny Nico zgromadził na swoim koncie aż 246 asów. Dla porównania, aktualnie drugi w tej klasyfikacji Amerykanin Sam Querrey „zaserwował nie do odbioru” 218 razy.Wspomniany wcześniej Amerykanin John Isner, opierający w dużej mierze taktykę swojej gry na pewnym, wręcz niezawodnym serwisie, jest na liście najskuteczniejszych „asowymierzaczy” czwarty. Na pociechę, w rękach (ale przede wszystkim w nogach) Isnera pozostaje rekord w postaci najdłuższego meczu rozegranego w historii zawodowego tenisa. Podczas słynnego Wimbledonu w 2010 roku, Amerykanin grał z Francuzem Nicolasem Mahutem przez 11 godzin i 5 minut (by obaj panowie byli w stanie rozstrzygnąć o własnych siłach to spotkanie, mecz rozgrywano z przerwami przez 3 dni).http://www.youtube.com/watch?v=mn0QMcy7rCs

 

Isner jest także na 8 pozycji wśród wykonawców najszybszego serwisu w historii tenisowych rozgrywek, na której tak skuteczny serwisowo na początku tego sezonu Almagro, zajmuje dopiero 35 miejsce. Tenisistą, do którego należy obecny rekord szybkości serwisu jest Australijczyk Samuel Groth. Podczas challengerowego turnieju w południowokoreańskim Busan, Groth zaserwował z prędkością 263 km/h.Fascynację kibiców do śledzenia serwisowych rekordów wykorzystano ostatnio do motoryzacyjnej kampanii społecznej w Szwajcarii. 1700 plakatów w kantonie Vaud przedstawia szwajcarskiego tenisistę Stanislasa Wawrinkę w zapiętych pasach bezpieczeństwa w ekskluzywnym kabriolecie, którego okalają dwa hasła: „Ulica nie jest torem wyścigowym” i „200 km/h przekraczam tylko podczas serwisu”."

ALMAGRO, KRÓL ASÓW

05 kwietnia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. Cameron Spencer/Getty Images)

Kiedy kibic tenisa słyszy określenie “królowie asów”, przed jego oczyma wyrastają ponad dwumetrowe tenisowe wieże w postaci Ivo Karlovicia i Johna Isnera. Jednak to mierzący jedynie 183 centymetry wzrostu Nicolas Almagro zasługuje obecnie na największą uwagę w kwestii tego elementu tenisowego rzemiosła.