Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Niezły wyłom we francuskim, turniejowym murze. Dwie, teoretycznie najmocniejsze jego cegiełki - Serena Williams i Na Li - rozstawione odpowiednio z jedynką i dwójką odpadły z turnieju. Ostatnią serenadę do ucha Sereny wyśpiewała 20-letnia rywalka z Hiszpanii Garbine Muguruza, pokonując w drugiej rundzie obrończynię tytułu w dwóch krótkich setach 6:2 6:2. "Zaijian" z francuskim akcentem usłyszała natomiast Chinka Na Li, która nie poradziła sobie z reprezentantką gospodarzy Mladenović.

 

Po Venus, mimo że znajduje się na odległej rankingowo planecie od siostry Sereny, można również było spodziewać się więcej, a już na pewno nie porażki z mało znaną Słowaczką Schmiedlovą. Nie urzekła grą (choć niezmiennie urodą) zazwyczaj lubująca się w grze na kortach ceglanych Włoszka Flavia Pennettta, która znalazła swą pogromczynię w postaci Szwedki Larsson.

 

U mężczyzn również powiało chłodem dla jednego z głównych faworytów. Szwajcarski mechanizm Stana Wawrinki zatrzymał się na wskazówce wskazującej Hiszpana Garcię-Lopeza.

CHŁÓD FRANCUSKIEJ CEGŁY

28 maja 2014
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. CORINNE DUBREUIL / FFT)

Początek Roland Garros przyprawiony na ostro. Dość szybko dla drabinki turniejowej okazały się niestrawne siostry Williams.