Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Polska vs Japonia

 

24 marca Adam Cwalina i Przemysław Wacha wygrali rozgrywany w warszawskiej hali Arena Ursynów turniej Yonex Polish Open 2013. Na drodze do ostatecznego triumfu dwukrotnie stawały im wtedy pary japońskie. Najpierw w półfinale para Takuto Inoue/Yuki Kaneko odprawiona w dwóch setach, a potem debel Yuya Komatsuzaki/Hiroki Takeuchi, pokonany przez Cwalinę i Wachę w trzech setach.

 

Polska vs Francja

 

W zakończonym w niedzielę French International 2013, Adam Cwalina i Przemysław Wacha tym razem dwukrotnie spotykali się z deblami francuskimi. W ćwierćfinale pokonali 21:13 i 21:15 parę Lucas Corvee/Brice Leverdez, a w finale 21:18, 21:16 najlepszy, francuski debel klasyfikowany na 51. miejscu w rankingu BWF - Baptiste Careme/Gaetan Mittelheisser. Wyniki podaję nie bez kozery, ponieważ godne uwagi jest to, że w całym turnieju Cwalina i Wacha nie stracili nawet seta. Samo zwycięstwo nad Caremem i Mittelheisserem miało wyjątkowo słodki smak, ponieważ wygrywając tę potyczkę, nasi badmintoniści zrewanżowali się Francuzom za porażkę w pierwszej rundzie turnieju Swedish International 2013.

 

Badminton we FrancjiJeśli chodzi generalnie o badmintonistów francuskich, to jak wiadomo, do badmintonowych potęg nigdy nie należeli i nadal nie należą. Tym bardziej zależy im zawsze, by pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością w organizowanym przez siebie turnieju kategorii International Challenge, w którym mają większe szanse, by odegrać ważniejsze role. Najważniejszą rolę – finalistów – odegrali właśnie wspominani wcześniej Baptiste Careme i Gaetan Mittelheisser, ponieważ był to dla gospodarzy jedyny finał podczas French International 2013.

 

Co dalej...

 

Po półrocznym okresie wspólnej gry, Adam Cwalina i Przemysław Wacha mają już na koncie trzy wygrane turnieje kategorii International Challenge – Swiss International 2012, Yonex Polish Open 2013 i French International 2013. Z jednej strony - patrząc na sprawę zdroworozsądkowo, po tak krótkim okresie trudno oczekiwać od naszego debla cudów. Z drugiej – widząc, że chłopakom tak świetnie układa się kortowa współpraca, możemy zacząć po cichu liczyć na ich stopniowo następujące sukcesy w turniejach o randze Super Series. Już „cicho sza”, żeby nie zapeszyć, ale kciuki trzymajmy...

CWAŁ NA KORCIE BEZ WAHANIA

02 kwietnia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://nto.pl/)
 

Trwa doskonała passa naszych badmintonowych deblistów. Adam Cwalina i Przemysław Wacha w ciągu dwóch, ostatnich tygodni wygrali dwa turnieje.