Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Generalnie... piramidalnie (squash)

 

Egipt squashem stoi. Reprezentanci "państwa piramid" triumfowali w obu singlowych rywalizacjach podczas właśnie zakończonych mistrzostw świata w squashu. Piramidalny sukces odnieśli konkretnie Nour El Sherbini wśród pań i Ali Farag wśród panów. Dominację Egipcjan na tegorocznym czempionacie potwierdza fakt,że wspomniani triumfatorzy w finale pokonali swoich rodaków. Organizatorzy turnieju mistrzowskiego w Chicago docenili wyczyn rekordowymi apanażami w historii squasha. Nour i Ali za zgaszenie światełka nadziei rywalom otrzymali solidarnie po 70 tysięcy dolarów. (Teraz pijąc herbatę w torebkach-piramidkach mogą z otrzymanych pieniędzy układać stosy lub nawet małe piramidy...) Cała pula nagród imprezy była równie rekordowa - 1 milion dolarów. (Dla porównania - dokładnie milion dolarów wynosi pula nagród najbardziej prestiżowych zawodów rankingowych w badmintonie - All England). Dla 23-letniej Nour El Sherbini (obecnie 2. w rankingu PSA), to już trzeci tytuł mistrzyni świata w karierze. Ali Farag wygrał tę imprezę po raz pierwszy, ale jest aktualnie numerem jeden na liście światowej.

 

Gościnność po norwesku (crossminton)

 

A co ostatnimi czasy w crossmintonie (w skrócie gra podobna do badmintona, ale bez siatki i z dwoma oddalonymi od siebie polami gry, które bronimy przed atakiem specjalnej lotki, tzw. speedera; niegdyś noszący nazwę speedminton) słychać? Otóż w norweskim Lier, położonym niedaleko Drammen, zakończył się właśnie turniej Lier Open. Gospodarze byli wyjątkowo niegościnni dla przyjezdnych - zdobyli prawie wszystkie medale w czterech rozegranych kategoriach. W singlu kobiet zwyciężyła Norweżka Ida Kristensen, a u mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Morten Påsche.

 

Wszechstronni na Kanarach (racketlon)

 

(Dla przypomnienia - mecz racketlona składa się z czterech setów rozgrywanych do 21 punktów, po jednym w każdej z następujących dyscyplin: w tenisie stołowym, badmintonie, squashu i tenisie ziemnym. Pojedynek rozgrywany jest zawsze w tej samej kolejności - od najmniejszej rakiety do największej. Zwycięzcą meczu jest zawodnik (lub para), który zdobył łącznie większą ilość punktów). Na północnym zachodzie malowniczej wyspy Lanzarote w klubie La Santa dopiero co zakończyli zmagania racketloniści. Wśród pań najlepsza okazała się bardzo doświadczona Brytyjka Izzy Bramhall, a w rywalizacji panów - Duńczyk Morten Jaksland.

EGIPSKIE CIEMNOŚCI I NORWESKA NIEGOŚCINNOŚĆ

04 marca 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://psaworldtour.com)

W dzisiejszym Przelotniku rakietowym błyskawiczny przelot po aktualnie najbardziej frapujących wydarzeniach w squashu, crossmintonie i racketlonie. Odwiedzimy m.in. Chicago i norweskie Lier.