Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Męska, seniorska reprezentacja Polski w piłce nożnej właśnie pożegnała się z MŚ w Rio de Janeiro. Nie dla Biało-Czerwonych Maracana, samba, a nawet Copacabana… Chyba że w ramach turystycznej wycieczki urlopowej.

 

W momencie jednej, wielkiej piłkarskiej stypy w naszym kraju, gdy Polska spadła w rankingu FIFA na 69. miejsce będąc bezpardonowo wyprzedzoną przez takie futbolowe potęgi jak Libia, Gwinea i Zambia… W czasie, gdy czekamy na rychłe ogłoszenie przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka elektryzującej decyzji, kto poprowadzi nasz biało-czerwony okręt… potrzebna jest choć odrobina pozytywnych emocji, choć ździebełko nadziei i otuchy…Krople dumy i satysfakcji w tym oceanie beznadziei zapewniła nam niedawno młoda piłkarka, reprezentująca barwy Medyka KoninEwa Pajor, którą UEFA wybrała najlepszą młodą piłkarką Europy 2013 roku.

 

UEFA uzasadnienia dokonała w specjalnym raporcie, w którym wymieniła wszystkie przymioty, które zadecydowały o wyborze Ewy Pajor. „Kreatywność, wyjątkowo rzadka mieszanka umiejętności technicznych i taktycznych, znakomity sposób poruszania się po boisku, zmysł strzelecki, doskonałe czytanie gry, pewne utrzymywanie się przy piłce…” Trzeba przyznać, że taką lekturę pełną pochwał dla naszej piłkarki czyta się kapitalnie.W sierpniu Pajor zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski i od razu potwierdziła swój wielki talent. W meczu z Czechami zdobyła bramkę, zaliczyła asystę i wywalczyła rzut karny.Może czekając w napięciu na sukcesy w męskiej piłce, warto skupić się bardziej na kobiecym futbolu, w którym radzimy sobie dużo zręczniej. Poza tym, kto, jak nie piłkarka o imieniu Ewa, może najskuteczniej zadecydować o otwarciu drzwi do piłkarskiego raju…

FUTBOLOWE PANACEUM Z MEDYKA KONIN

17 października 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://www.przegladsportowy.pl)

Nie ma skończonych 17 lat, a już słyszy porównania do Lionela Messiego. Ewa Pajor z Medyka Konin wybrana przez UEFA najlepszą młodą piłkarką Europy w 2013 roku.