Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Parafrazując to słynne powiedzenie – wszystkie punkty zmierzają na konto Rzymu. Prawie wszystkie. I tu „prawie” nie robi w tym przypadku aż tak dużej różnicy, bo ledwie dwa oczka. Dopiero w 11. kolejce rozpędzona Roma została powstrzymana przez Torino, z którym zremisowała 1:1, po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrywając meczu.

 

Po rzeczonych 11. rundach spotkań bilans – 31 punktów, 25 zdobytych bramek i tylko 2 stracone wygląda imponująco. Tym bardziej, że Roma jest pierwszym zespołem w Serie A, który wygrał we włoskiej ekstraklasie 10 razy z rzędu. Gdyby giallorossi wygrali z Torino, wyrównaliby europejski rekord 11 zwycięstw ligowych, ustanowiony przez angielski Tottenham Hotspur w sezonie 1960/1961.Gdzie szukać przyczyn kapitalnej postawy klubu ze stolicy? Na pewno oprócz skutecznie dowodzącego z ławki trenera Garcii, należy też zwrócić uwagę na proces udanego wkomponowania się nowych zawodników w rzymski team. Pozyskani latem - z Arsenalu Gervinho i z PSV Kevin  Strootman – udanie dopełniają dotychczasowy trzon drużyny, czyli trio Totti, De Rossi, Pjanić.

 

Rzymianie nie zamierzają bynajmniej spoczywać na transferowych laurach. Kilka dni temu Corriere dello Sport poinformowało, że giallorossi zakontraktowali 17-letniego Brazylijczyka Abnera. Jest to informacja o tyle istotna, że potencjał młodego, lewego obrońcy z klubu Coritiba jest już porównywany do słynnego Roberto Carlosa. Nie mówiąc już o tym, że w każdym klubie na świecie i w większości reprezentacji przydałby się obiecujący lewy obrońca...

GRAZIE GARCIA

03 listopada 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://forzaitalianfootball.com)

Mają francuskiego trenera o meksykańsko brzmiącym nazwisku i dopiero w 11.kolejce Serie A stracili pierwsze punkty w sezonie. Wszystkie drogi prowadzą do…