Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Dwa podia dla Polaków (crossminton)

 

W słynnej słoweńskiej, koszykarskiej hali Trzy lilie kilka dni temu rozegrano pierwszy w tym roku turniej crossmintona rangi Masters Series - Slovenian Open 2019. 170 uczestników z 16 krajów walczyło o skuteczne umieszczanie speedera na polu przeciwnika. Wśród pań tym razem bezkonkurencyjna okazała się młodziutka przedstawicielka gospodarzy Lori Škerl. Mająca za sobą doskonały ostatni sezon 18-letnia Słowenka w finałowej batalii pokonała w trzech setach Niemkę Annę Hubert. Świetnie w słoweńskim Laško poradziła sobie także nasza reprezentantka Marta Urbanik. Polka - aktualna liderka światowego rankingu - zakończyła zawody na wspólnym trzecim miejscu (nie rozgrywa się meczów o trzecie miejsce) z kolejną Słowenką Danają Knez. Najbardziej przewidywalny skład pojawił się w męskim finale. Światowa jedynka - Petr Makrlik - zmierzył się z wicemistrzem świata - Marcinem Ociepą. Niestety kapitalnie serwujący Czech wygrał ze znanym z mocnego smeczu Polakiem w dwóch setach. Petr Makrlik okazał się także najlepszy w deblu wraz z Melkerem Ekbergiem. Miksta wygrała prezentująca doskonałą formę w Slovenian Open Danaja Knez w parze z Adrianem Lutzem.

 

Rav może "ryknąć" z radości... (racketlon)

 

Rafał Rykowski (popularny zagranicą jako Rav Rykowski) może pierwszy kwartał 2019 roku uznać za udany. Mistrz Europy z 2017 roku awansował w marcu po raz pierwszy w swojej karierze do pierwszej dziesiątki listy światowej. Duży wpływ na przesunięcie się Polaka o dwie pozycje w górę (na 9. miejsce) miał lutowy turniej Vienna Classics, podczas którego Rav doszedł do wielkiego finału.

 

Texas i Zurych (squash)

 

W Dallas trwa właśnie squashowy Texas Open (turniej dla kobiet). Największą dotychczasową niespodziankę sprawiła Belgijka Tinne Gilis, która pokonała rozstawioną w imprezie z numerem szóstym Holenderkę Milou van der Heijden. Tym samym dotarła do ćwierćfinału i w nim niczym limuzyna z szyberdachem poruszająca się po Dallas, będzie czekała na pociski ze strony czwartej rakiety turnieju - Angielki Victorii Lust...W Zurychu panowie mierzą się w tym tygodniu z Grasshopper Cup (Puchar Konika Polnego). Do największego miasta w Szwajcarii zjechali najlepsi gracze squasha na świecie z aktualną jedynką - Alim Faragiem na czele.

 

Viva Marbella (padel)

 

W ostatni weekend poznaliśmy także rozstrzygnięcia w Cervezas Victoria Marbella Master 2019. W hiszpańskiej miejscowości Marbella triumf hiszpańskojęzycznych. U kobiet najlepsze okazały się Hiszpanki, dwie Marty: Ortega i Marrero, które pokonały swoje rywalki - Alejandrę Salazar i Arianę Sanchez w trzech setach. W rywalizacji mężczyzn triumfatorami zostali Argentyńczycy Maximiliano Sanchez i Carlos Daniel Gutiérrez, którzy pokonali Hiszpanów - Navarro i Lebrona.

KONIKI POLNE Z TEKSASU

27 marca 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://psaworldtour.com)

"Strażniczki Teksasu" uzbrojone w rakiety do squasha w tym tygodniu walczą w Dallas. Bitwy w padlu zakończone w Marbella Master. Z crossmintonowego i racketlonowego frontu, dobre wieści o polskich wojownikach.