Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Super Dan dobrowolnie zmienił stan... cywilny. I tak oto Xie Xingfang z koleżanki reprezentacyjnej (zakończyła karierę w 2009 roku) stała się żoną aktualnego mistrza olimpijskiego w grze pojedynczej mężczyzn. Para co prawda formalnie jest małżeństwem od 2010 roku (w chińskim Guangzhou odbyło się wtedy krótkie zawarcie aktu małżeńskiego, pro forma i bez rozgłosu), ale Dan Lin chcąc w skupieniu przygotować się do igrzysk olimpijskich w Londynie, tę właściwą imprezę zaplanował na  „polondyński” czas.

 

Nie mogło być inaczej – 2/3 „składu drużbowskiego” Dana Lina stanowili chińscy badmintoniści: Chen Jin i Bao Chunlai. Znany chiński aktor - Ren Quan pełnił (tym razem nie grał...) rolę trzeciego drużby. Na liście gości także pojawiły się wielkie badmintonowe nazwiska – indonezyjski mistrz olimpijski z Pekinu Taufik Hidayat; bezsprzecznie najlepszy badmintonista od wielu lat w Europie, Duńczyk Peter Gade i odwieczny rywal Lina na wszystkich najważniejszych turniejach – Malezyjczyk Chong Wei Lee.

 

Ten ostatni miał do pokonania kawałek drogi, by pojawić się na uroczystościach w Pekinie – ponad 2000 kilometrów w linii prostej z Tokio, w którym w dniu ślubu Lina, grał w finale ważnego turnieju Yonex Japan Open. Nie ma potwierdzonych informacji, czy Malezyjczykowi udało się dotrzeć do Hali Sportowej Uniwesytetu Technologicznego w Pekinie. Natomiast jest konkretna wiadomość w sprawie losów tokijskiego finału. Otóż Chong Wei Lee wygrał w dwóch setach do osiemnastu z Tajem Boonsakiem Ponsaną. Mimo że wygrana Lee nie była ani przez chwilę zagrożona, pojedynek był efektowny, a lotka meczowa kapitalna...Dzięki zwycięstwu w Yonex Japan Open, Chong Wei Lee wdrapał się na sam szczyt rankingu najlepszych badmintonistów, spychając na drugą pozycję zajętego prywatnymi obowiązkami Dana Lina. Zmiana na fotelu lidera będzie zauważalna jednak dopiero we czwartek, gdy BWF będzie publikował cotygodniową aktualizację światowego rankingu. 

LIN PRZYSIĘGA, LEE TRIUMFUJE...

18 stycznia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. CHINA OUT AFP PHOTO)

Gdy Dana Lina nie ma, harcować może tylko Chong Wei Lee... W czasie gdy Chińczyk podejmował jedną z kluczowych, życiowych decyzji – Malezyjczyk wygrał Yonex Japan Open. Oba wydarzenia poskutkowały zmianą stanu... faktycznego.