Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Neymar w okowach spekulacji transferowych, odc. 1

 

Akcja zawiązała się w 2010 roku, gdy po świetnych występach w lidze brazylijskiej i Campeonato Paulista, zaczęły się nim interesować angielskie kluby. Pierwszy wystrzelił z propozycją West Ham United, który zaproponował Santosowi za Neymara 12 milionów funtów, co nie spotkało się z zainteresowaniem „Ryb”. Jesienią tego samego roku, z 20 milionami do brazylijskiego klubu pofatygowali się przedstawiciele Chelsea. Wtedy to Neymar powiedział znamienne słowa: - Piłkarz z mentalnością zwycięzcy - jak ja - powinien grać w najlepszych klubach. Takich jak Chelsea.

 

Neymar w okowach spekulacji transferowych, odc. 2

 

Neymar, na ile starczało mu warsztatu aktorskiego, starał się stworzyć niezapomnianą kreację – czerpiąc inspirację ze „Zmienników” i „Strange case of Dr Jekyll and Mr Hide”... Pół roku później, tradycyjnie asekurując się, że nie ma zamiaru opuszczać Santosu, wyjawił, że jeśli jednak miałoby to nastąpić, to jedynym możliwym wyborem byłaby Barcelona.

 

Neymar w okowach spekulacji transferowych, odc. 3

 

Pod koniec czerwca 2011 roku nastąpiła kolejna zmiana frontu - Nic nie wiem o zainteresowaniu Barcelony. W przyszłym roku chcę grać w Realu Madryt. Hiszpański dziennik „Marca” starał się uprawdopodobnić ten wybór Brazylijczyka pisząc, że Neymar dołączy do Los Blancos 20 grudnia 2011 roku, czyli dwa dni po finale Klubowych Mistrzostw Świata. Dziennikarze przedstawili nawet dwa argumenty na poparcie swojej tezy. Argument pierwszy: prezydent Santosu - Luis Álvaro de Oliveira Ribeiro, dzięki zatrzymaniu swojej gwiazdy do Klubowych Mistrzostw Świata, miał zatrzymać także fotel prezydenta po nadchodzących wyborach w Santosie. Argument drugi: Neymar też miał być zadowolony z takiego scenariusza, kończąc sezon w lidze brazylijskiej (finał rozgrywek w grudniu) i godnie żegnając się z klubem. Przy okazji „Marca” zdradziła prawdopodobną kwotę transferu, która miała wynosić 45 milionów euro.

 

Neymar w okowach spekulacji transferowych, epilog

 

26 maja 2013 roku o 3.30 nad ranem dokonała się rzecz niezwykła – do gry ponownie wróciła Barcelona, która ogłosiła, że doszło do wstępnego porozumienia między nimi a Santosem w sprawie transferu Neymara. Dzień później 21-letni Brazylijczyk złożył podpis pod kontraktem, który wiąże go z blaugraną na okres 5 lat. Dokładna kwota transferu nie jest znana, wiadomo jednak, że przekracza 50 milionów euro. Hiszpańskie media spekulują, że roczne zarobki Neymara mogą oscylować wokół 7-8 milionów euro. 3 czerwca Brazylijczyk przejdzie testy medyczne i zostanie oficjalnie zaprezentowany kibicom na Camp Nou. Znając wybitne zdolności aktorskie Neymara, można się spodziewać, że podczas prezentacji wypadnie znakomicie. Pytanie tylko, czy jeden z najdroższych obecnie „piłkarskich produktów marketingowych”, wśród ugruntowanych gwiazd futbolu nie okaże się przereklamowany i będzie tylko grał, że gra...

NEYMAR SHOW

27 maja 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. Ale Vianna / newspix.pl)

Przez 3 lata piłkarski świat obserwował telenowelę brazylijską pt. „Neymar w okowach spekulacji transferowych” i wreszcie wiadomo kto z kim i dlaczego...