Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa
06 stycznia 2020
 Jak szarżowali Krystyna i Rafał ? (racketlon) Christine Seehofer dokonała rzeczy historycznej podczas IWT

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Badmintonligaen i Compo Praha Extraligy

Jak wiemy z filmu Bareji – „nie ma róży bez ognia”... Nie ma także najsilniejszej ligi w Europie (bo na takie miano zasługuje niewątpliwie duńska Badmintonligaen) bez udziału Polaków. Dwa tygodnie temu nasz najlepszy mikst – Nadia Zięba i Robert Mateusiak - po raz drugi przyczynił się do mistrzostwa Danii zdobytego przez Team Skalskor-Slagelse.

W finale rozgrywek ligowych Team Skalskor-Slagelse spotkał się z drużyną Skovshoved. Nadia i Robert, rozgrywający swój drugi sezon dla tego duńskiego klubu, mieli ważny wkład w końcowy wynik. Przy stanie rywalizacji 2:2 zdobyli oni trzeci punkt dla swojego zespołu, pokonując w trzech setach silną parę duńską – Mads Pieler Kolding/Julie Houman (właśnie z tym mikstem Zięba i Mateusiak wygrali także w finale zeszłorocznych mistrzostw Europy). Gdy Skovshoved doprowadziło do remisu 3:3 po zwycięstwie męskiego debla, do wyłonienia mistrzów Danii potrzebny był tzw. Złoty Set. Krótko mówiąc - drużyny kolejno decydowały, jakiej gry nie chcą grać i w ten sposób wyłoniono grę (w tym przypadku pojedynek mikstów), która miała (po rozegraniu w niej jednego seta) zadecydować o ostatecznym triumfie w lidze. Składy podstawowych klubowych mikstów zostały zmienione i tym samym zespół Skalskor-Slagelse reprezentowali Joachim Fischer/Nadia Zięba, a Skovshoved - Carsten Mogesen/Julie Houmann. Złotego seta dość gładko (21:11) wygrała Nadia z Joachimem i w ten oto sposób Team Skalskor-Slagelse został najlepszym klubem sezonu 2012-2013.

Również w połowie kwietnia, sukces w lidze czeskiej odniosła Kamila Augustyn i Łukasz Moreń. Występując w oddzielnych grach (Augustyn w singlu i deblu, Moreń w deblu i mikście z Alzbetą Basową) wygrali wszystkie swoje pojedynki, tym samym zdobywając aż 4 z 6 punktów zdobytych ostatecznie przez klub. W dużej mierze dzięki ich postawie TJ Sokol Vesely Jehnice A obronił mistrzowski tytuł z zeszłego roku, pokonując w finale Compo Praha Extraligy - BK 1973 DELTACAR Benatky nad Jizerou 6:1.

Holandia zdobyta...

Mistrzostwo w lidze czeskiej, to nie był jedyny sukces odniesiony przez Łukasza Morenia w kwietniu. Wygrał bowiem, w parze z Wojtkiem Szkudlarczykiem, Yonex Dutch International 2013. W drodze po triumf w turnieju Moreń i Szkudlarczyk pokonali debla gospodarzy oraz dwie pary angielskie. Jak sami przyznali w wywiadach pomeczowych - mimo przestojów w grze, zarówno w półfinale, jak i finale – po 8 pierwszych lotkach trzeciego seta (prowadzili wtedy 8:0) już wiedzieli, że nie wypuszczą zwycięstwa z rąk.

Na Indonezyjczyków zabrakło zdrowia
Końcówka kwietnia, to także świetny, turniejowy start Nadii Zięby i Roberta Mateusiaka, którzy dotarli do półfinału wysoko punktowanej imprezy rangi Super Series – Yonex Sunrise India Open 2013. Będąc już w najlepszej czwórce zawodów, Nadia i Robert przegrali z bardzo silną parą indonezyjską, rozstawioną w turnieju z nr 1 – Tontowi Ahmad/Liliyana Natsir. Na dość gładką porażkę w tym spotkaniu, w dużym stopniu wpłynęło zmęczenie Nadii spowodowane zatruciem. Polski mikst ma się jednak czym pochwalić po Yonex Sunrise India Open 2013, ponieważ w ćwierćfinale nasza para niespodziewanie łatwo ograła piątego miksta rankingu BWF – Peng Soon Chan/Liu Ying Goh z Malezji.Czujecie świeży powiew wiosny w polskim badmintonie... ?

POLSKI KWIECIEŃ

30 kwietnia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. BadmintonPhoto)

Druga połowa kwietnia wyśmienita dla polskich badmintonistów. Odpalili rakiety międzynarodowego zasięgu dobrymi występami w Danii, Czechach, Holandii oraz Indiach.