Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Nikogo, kto „siedzi w badmintonie”, nie może dziwić fakt, że dla światowej czołówki ten turniej jest znakomitą areną do „ważnych ruchów” w karierze  zawodniczej. W jednych z najstarszych (o ponad stuletniej historii) i najbardziej prestiżowych rozgrywkach zobaczymy, po raz ostatni w zawodowym starcie, dwukrotną zwyciężczynię All England (2008 i 2010) – Dunkę Tine Baun.

 

34-letnia Baun, w ciągu kilku ostatnich lat nieustannie walczyła o prymat w Europie z Niemką Juliane Schenk. Rywalizacja była tak zacięta, że zawodniczki wymieniały się na dwóch najwyższych stopniach podium na ME w 2010 i 2012 roku.

 

Polskim kibicom Tine Baun może nie kojarzyć się zbyt pozytywnie. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Londynie (w meczu, który miałem dla Was przyjemność komentować ( http://londyn2012.tvp.pl/8133037/badminton-kamila-augustyn-tine-baun-mecz ) Dunka pokonała łatwo Kamilę Augustyn w dwóch, krótkich setach.

 

W rywalizacji mężczyzn zabraknie obrońcy tytułu mistrzowskiego z All England 2012 – Chińczyka Dana Lina. Mimo wielu zapowiedzi, mistrz olimpijski z Londynu z nieznanych nikomu przyczyn, nie znalazł się na liście startowej turnieju opublikowanej przez BWF.

 

Pod jego nieobecność oczywistym faworytem do zwycięstwa w All England 2013 wydaje się być lider rankingu Malezyjczyk Chong Wei Lee. Nie będzie miał on jednak łatwego zadania, ponieważ w angielskim turnieju czeka go konfrontacja z mocną koalicją chińską (Chen Jin, Chen Long, Du Peng Yu).

 

W męskim deblu najbardziej wyczekiwanym przez kibiców badmintona rozwiązaniem, jest spotkanie w finale dwóch najwyżej rozstawionych par turnieju – duńskiego duetu Mathias Boe/Carsten Mogensen i malezyjskiego Koo Kien Keat/Tan Boon Heong.All England 2013 będzie elektryzować publiczność od 5. do 10. marca.

POŻEGNANIA I NIE-POWROTY W ALL ENGLAND 2013

27 lutego 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. BadmintonPhoto)

Jedna z najlepszych europejskich badmintonistek ostatniej dekady Dunka Tine Baun rozegra w Otwartych Mistrzostwach Anglii swój ostatni turniej. Angielskiej publiczności nie zaprezentuje się z kolei w męskich rozgrywkach Chińczyk Dan Lin. Jego powrót do badmintona po półrocznej przerwie zapowiadany był jako jedno z ważniejszych wydarzeń marca.