Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Do pięciu razy sztuka. Po czterech porażkach z rzędu z Longiem Chenem, Chong Wei Lee pokonał wreszcie Chińczyka w finale All England. Numer jeden światowej listy przyznał po meczu, że musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by wygrać z Chenem, a w tym zwycięstwie pomogło mu bardzo wsparcie licznie zgromadzonej w hali malezyjskiej publiczności.

 

W finale singla kobiet nie zobaczyliśmy zwycięstwa liderki rankingu, ale również doszło do przełamania po czterech porażkach. W pojedynku chińsko-chińskim Shixian Wang okazała się tym razem lepsza od Xuerui Li. – W meczu przeciwko Xuerui Li byłam bardziej cierpliwa i popełniałam mniej błędów niż ona – zanalizowała po spotkaniu przyczyny swojego triumfu Wang.

 

Z analizą przyczyn swojego triumfu nie mogli mieć problemu zwycięzcy All England w mikście, aktualni mistrzowie świata – Tontowi Ahmad i Lilyana Natsir. Oprócz najprostszej konkluzji w postaci wysokiej, sportowej formy, bez ryzyka można dorzucić fakt, że Ahmad i Natsir uwielbiają grać w National Indoor Arena w Birmingham. W angielskim klasyku zwyciężyli już po raz trzeci z rzędu.

 

Indonezyjczycy okazali się także najlepsi w męskim deblu. Rozstawieni z jedynką Mohammad Ahsan i Hendra Setiawan w dwóch setach ograli turniejową parę nr 2 – Hiroyuki Endo i Kenichi Hayakawa z Japonii.Najdłuższy i najbardziej zacięty mecz rozegrał się w „chińskim finale” debla kobiet. Z trzysetowej batalii, trwającej 81 minut, zwycięsko wyszły doświadczone faworytki Xiaoli Wang i Yang Yu. Jednak paradoksalnie największe słowa uznania należą się zaledwie dwudziestoletniej Yuanting Tang, która zagrała w finale w swoim pierwszym występie w All England. Co więcej pokonane finalistki - Yuanting Tang i Jin Ma - od niedawna grają w debla razem i opór, które stawiły Wang i Yu, jest godny szacunku.W All England 2014 w klasyfikacji złotych medali Chiny vs. Indonezja – 2:2.

PRZEŁAMANIA W BIRMINGHAM

11 marca 2014
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://bwfbadminton.com)

W All England 2014 w klasyfikacji złotych medali Chiny zremisowały z Indonezją. Udane sportowe vendetty Lee i Wang.