Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Rebecca Romijn i Jerry O'Connell

 

Aktorka Rebecca Romijn, najbardziej zapamiętana z roli Mystique w filmie X-men oraz Jerry O'Connell grający niegdyś detektywa w serialu Crossing Jordan, to ciekawy duet badmintonowych zapaleńców. Stanowiący od kilkunastu lat małżeńską parę aktorzy zostali jeszcze w czasach narzeczeństwa zapytani w wywiadzie, co stanowi sekret ich udanej relacji. O'Connell powiedział wtedy (zaznaczając, że nie może uwierzyć, iż mówi to publicznie), że po prostu dużo grają w badmintona... Romijn doprecyzowała, że badminton towarzyszy im z reguły przez cały weekend przez cztery godziny dziennie.

 

Aamir Khan

 

Jeden z najbardziej znanych bollywoodzkich aktorów - Aamir Khan również od wielu lat pasjonuje się badmintonem. Khan przyznaje szczerze, że uzależnił się od gry w badmintona i uważa uprawianie tego sportu za najlepszy sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Prowadzący zdrowy styl życia aktor powiedział niegdyś takie słowa: "Badminton jest jak balet. Wymaga kontroli, siły, inteligencji i wyważonych ruchów". Potwierdzeniem niezłych umiejętności bollywoodzkiego artysty było mikstowe zwycięstwo wraz z byłą badmintonistką - Aparną Popat z aktorsko-badmintonową parą: Deepika Padukone/Prakash Padukone w meczu pokazowym, otwierającym turniej Tata Open Badminton w 2009 roku.

 

Susan Sarandon

 

Czarownice z EastwickThelma i Louise, Klient, Przed egzekucją, Zatańcz ze mną, Elizabethtown... I tak można by wymieniać jeszcze długo tytuły filmów, w których zagrała Susan Sarandon. Jednak zdobywczyni Oscara i wielu innych filmowych nagród oraz ambasadorka dobrej woli UNICEF-u, ma jeszcze jedno, sportowo-biznesowe oblicze. Aktorka wraz z kilkoma innymi inwestorami, założyła firmę SPiN - sieć klubów-barów z tenisem stołowym.  Pierwszy SPiN otwarto w 2009 roku w Nowym Jorku. Obecnie bary z tenisem stołowym w roli głównej mieszczą się także m.in w Chicago, Waszyngtonie, Filadelfii, Seattle, czy San Francisco. Co ciekawe, jeden ze SPiN-ów w 2013 roku powstał również w Dubaju, gdzie (jak przystało na lubujących się w opływaniu w luksusy szejków) jeden ze stołów do tenisa stołowego był... pozłacany. Jednak z powodu tamtejszych konserwatywnych norm w spożywaniu alkoholu, lokal nie sprawdził się biznesowo i został zamknięty. Gastronomiczno-tenisowy świat stworzony przez znaną aktorkę odwiedzają często inne gwiazdy, które lubią dobrze wypić, zjeść i pograć w jednym miejscu, takie jak Scarlett Johansson czy Axl Rose.Susan Sarandon lubi mówić o przewagach tenisa stołowego nad innymi sportami. Jej argumentacja (oczywiście z przymrużeniem oka) jest taka: żeby grać w tenisa stołowego nie trzeba ubierać nie swoich butów jak na kręgielni, oraz można grać w każdym stanie trzeźwości... Trudno się zatem dziwić mając taką pasję do tego sportu, że Sarandon, oprócz wielu wymienionych wcześniej ról, zagrała także w 2014 roku Randi Jammer w filmie Pingpongowe lato. 

RAKIETOWI AKTORZY

02 kwietnia 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://www.ittf.com)

Sporty rakietowe uprawia wielu aktorów, ale wybrałem wyjątkową czwórkę, dla której badminton lub tenis stołowy... odgrywa w życiu naprawdę ważną rolę.