Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

NA TRZECIM STOPNIU PUDŁA…

 

W kolejnym moim, subiektywnym rankingu wydarzeń dotyczących trzech najpopularniejszych sportów rakietowych na najniższym stopniu podium koreański, badmintonowy debel. Ko Sung Hyun i Shin Baek Cheol podczas finału rozgrywanego w Sydney turnieju CROWN GROUP Australian Open pokonali faworyzowanych Japończyków. Tym samym Ko i Shin zrewanżowali się Kamurze i Sonodzie za tegoroczną porażkę na German Open. Koreańczycy wygrywając w Australii, przy okazji zmienili bilans spotkań obu par na korzystny dla nich (5:4).

 

DRUGI OWOC NA PUDLE…

 

Od drugiego miejsca zaczynają się wyróżnienia indywidualne, ale na tej pozycji nadal dla zawodnika z Azji. Tym razem na mocny uścisk dłoni (tu można sobie wpisać zgodnie z preferencjami: prezesa, dyrektora, kierownika...) zasłużył Lin Gaoyuan. 24-letni Chińczyk odniósł podwójne zwycięstwo w turnieju ITTF World Tour w Hongkongu - w singlu i deblu (z 22-letnim Liang Jingkunem). W finale singla Gaoyuan odprawił z kwitkiem młodego Japończyka Tomokazu Harimoto. Nazywany Mrocznym Rycerzem, drugi w rankingu światowym Chińczyk w Hongkongu udowodnił, że ostrze jego rakietki nie łatwo ulega stępieniu...

 

ZŁOTY OWOC

 

Złoty owoc dla Rafaela Nadala - króla Roland Garros. Nikt w historii światowego tenisa ziemnego nie grał nigdy "na mączce" tak skutecznie jak Hiszpan. W miniony weekend 'Rafa' triumfował w Paryżu po raz 12. i tym samym wyrównał rekord zwycięstw w jednym turnieju w singlu w erze zawodowego tenisa, należący dotychczas do Martiny Navratilovej, która 12-krotnie zwyciężyła z kolei w imprezie w Chicago. Wygrana we French Open, jest 18. tytułem wielkoszlemowym w karierze Rafaela Nadala. Więcej - 20 - ma tylko Roger Federer.

RAKIETOWO(C) nr 5 – KRÓL MĄCZKI

13 czerwca 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. AFP/Thomas Samson)

W tym notowaniu tenis ziemny, stołowy i badminton ramię w ramię. Wizyty we Francji, Hongkongu i Australii.