Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

NA TRZECIM STOPNIU PUDŁA…

 

Cori Gauff pokonała w pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu o 24 lata starszą Venus Williams. Smaczku temu wydarzeniu dodaje fakt, że Venus jest idolką młodszej rywalki oraz była jej inspiracją do rozpoczęcia tenisowej kariery. Gauff to najmłodsza zawodniczka, która przeszła kiedykolwiek eliminacje Wimbledonu. Tenisistka z USA to również ubiegłoroczna liderka rankingu juniorek.

 

DRUGI OWOC NA PUDLE…

 

W Łodzi ostatnio płynięto z prądem Akademickich Mistrzostw Europy. Polskim badmintonistom - Kornelii Marczak i Pawłowi Pietryji - udało się wyłowić srebrny medal w grze mieszanej. Reprezentujący Uniwersytet Opolski Kornelia i Paweł w ćwierćfinale wygrali ze studentami z Uniwersytetu w Niżnym Nowogrodzie, a w półfinale w trzech setach pokonali parę Florian Schmid i Lea Maria Müller z Uniwersytetu w Bernie. W batalii o złoto Polacy przegrali z Johnem Torjussen i Emily Westwood z Uniwersytetu w Nottingham 18:21 18:21.

 

ZŁOTY OWOC

 

Miano złotego owocu ostatniego okresu w trzech najpopularniejszych sportach rakietowych otrzymuje zdobycz polskich tenisistek stołowych. Polki w składzie: Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor zdobyły podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku brązowy medal w turnieju drużynowym. Ten brąz wyceniłem wyżej niż badmintonowe srebro z miejsca drugiego z powodu rangi imprezy, która góruje nad Akademickimi Mistrzostwami Europy. W meczu o brąz "Mała", Partyka i Bajor pokonały Węgierki 3:2. 

RAKIETOWO(C) nr 6 - Polskie podia

01 lipca 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

Kornelia Marczak i Paweł Pietryja mogą być zadowoleni ze swojego występu w Łodzi (fot. Arkadiusz Modliński)

Polacy zdobyli w Łodzi srebro w badmintonie, a w Mińsku brąz w tenisie stołowym. Natomiast pewna 15-letnia Amerykanka zaskoczyła widzów na londyńskiej trawie.