Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Klub ze Stambułu, którego nazwa w tłumaczeniu na polski znaczy – „Gentelmeni z Pałacu Galata”, najpierw sprowadził z Interu Mediolan Wesleya Sneijdera, a teraz także Didiera Drogbę. Jednak kapitan reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej zanim zagości na dobre w Stambule, dokończy zmagania w trwającym właśnie Pucharze Narodów Afryki.

 

Znajdźmy jednak w tej tureckiej beczce miodu łyżkę dziegciu. To nie tajemnica, że Sneijder przeszedł do Galatasaray dla pieniędzy, bo zgodnie z oszczędnościowym planem Massimo Morattiego, jego pensja miała zostać obniżona. Nie da się również ukryć, że Sneijder (jak zresztą większość jego byłych kolegów klubowych z Interu, od czasu ostatniego, interowego scudetto) obniżył nieco loty.

 

Jednak Sneijder zapowiedział już kibicom ze Stambułu, że razem przeżyją wielkie lata. I na razie nie ma potrzeby, by poddawać w wątpliwość jego zapewnienia, bo wiemy przecież, że Holender jak jest dobrze zmotywowany, to grać na wysokim poziomie potrafi.

 

Z drugiej strony, sam Sneijder nie uczyniłby piłkarskiej wiosny dla Galatasaray. Kiedy jednak dodamy do wcześniejszych zakupów najświeższy nabytek w postaci Didiera Drogby, skład najbardziej utytułowanego klubu w historii Turcji zaczyna wyglądać naprawdę ciekawie...

 

Tym bardziej, że już przed pozyskaniem Sneijdera i Drogby, było u Turków kilka ciekawych nazwisk. Wystarczy tylko wspomnieć tutaj o grającym niegdyś dla Bayernu i Realu Altintopie, czy o znającym od podszewki ligę brazylijską, hiszpańską i włoską – Melo. Altintop, Melo, Sneijder i kapitan Galatasaray - Inan, mogą stworzyć bardzo mocną drugą linię, która powinna być motorem napędowym całego zespołu. Jeśli dojdzie do tego dobra komunikacja pomocników z głównym żądłem drużyny, które już niebawem będzie stanowić Drogba, to tureccy kibice mogą mieć powody do optymizmu.

 

20 lutego na stadionie Ali Sami Yen Spor Kompleksi w meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Schalke faworytem będą „Gentelmeni z Pałacu Galata”.

SŁOŃ W PAŁACU GALATA

29 stycznia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. www.telegraph.co.uk)

Turecki Galatasaray Stambuł zbroi się przed meczami 1/8 finału Ligi Mistrzów z niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen. W kończącym się właśnie okienku transferowym, Turcy pozyskali dwóch klasowych piłkarzy.