Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Po fakcie często występuje w przyrodzie tendencja do upraszczania niektórych skomplikowanych wydarzeń i procesów. Jednak jakiekolwiek spłycenie przebiegu walki o scudetto w sezonie 2011/2012 byłoby podłym przekłamaniem.Nie było łatwo, bo Juve kilka razy podczas trwania tych rozgrywek zmieniało się z Milanem na fotelu lidera. Wokół walki tych dwóch drużyn pojawiały się także negatywne emocje. Tych w nadmiarze dostarczył beznadziejnie sędziowany przez Paolo Tagliavento bezpośredni mecz pomiędzy Milanem a Juventusem na San Siro. Włoski arbiter nie uznał prawidłowego gola, strzelonego przez Muntariego. Piłka o prawie metr przekroczyła linię bramkową, a Tagliavento – z zawodu były fryzjer – dziwnym trafem nic nie widział... Widział z kolei spalonego, którego nie było, gdy Matri zdobywał bramkę dla turyńczyków... Totalna kompromitacja składu sędziowskiego z głównym na czele...Mimo kontrowersyjnego remisu z Juve i permanentnej plagi kontuzji, mediolańczycy przez kilka kolejek przewodzili w tabeli. Do czasu... O losach tytułu przesądziły dwie wpadki rossonerich z rzędu – remis z Catanią i sensacyjna porażka z Fiorentiną. Palmę pierwszeństwa ponownie zaczęli dzierżyć podopieczni Antonio Conte i nie wypuścili jej z rąk do końca. Okazję do świętowania scudetto piłkarze Juventusu mieli już na kolejkę przed końcem ligi, gdy Milan sromotnie przegrał pojedynek derbowy z Interem. Bianconeri do końca jednak zachowali koncentrację i w ostatnim meczu sezonu pokonali Atalantę 3:1, zachowując miano niepokonanych.

STARA DAMA PRZESZŁA DO HISTORII

14 maja 2012
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. CNN International)

Wcześniej tylko Reggina i Milan (20 lat temu) dokonały tak spektakularnego wyczynu...Juventus Turyn sięgnął po tytuł mistrzowski nie ponosząc w trudnych rozgrywkach Serie A żadnej porażki.