Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

River Plate - po pierwszym, historycznym spadku - w poprzednim sezonie grało w niższej klasie rozgrywkowej. To właśnie dlatego nie można było rozegrać Superclassico przez tak długi czas. Na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires „Milionerzy” będą chcieli pokazać, że pobyt w Nacional B nie wykorzenił w nich „zachłanności na sukces”.Szanse na sukces każdej z drużyn można z grubsza określić na klasyczne 50/50. Co prawda Boca znajduje się o 6 miejsc wyżej w tabeli, ale River ma tylko o 3 punkty mniej, więc nie ma sensu wyciągać zbyt daleko idących wniosków z tak niewielkiej róznicy.Większe znaczenie dla losów rywalizacji będzie miała forma dnia największych indywidualności Niebiesko-złotych i Milionerów. Kibice klubu Boca Juniors swoje nadzieje mogą pokładać w parze napastników: Viatri i Silva, która w tym sezonie zdobyła juz 7 goli. Zresztą wizerunek wspomnianego Urugwajczyka Santiago Silvy (nazywanego z powodu swej siły fizycznej Czołgiem) zestawia się w różnego rodzaju kompilacjach zdjęciowych zapowiedzi Superclassico z gwiazdą i zarazem kapitanem zespołu przeciwników – Davidem Trezeguet. Obaj mający oszczędne fryzury, na pewno nie będą się oszczędzać w walce o triumf swojej ekipy. Obaj także, już kilka dni temu myślami byli przy tym meczu. Trezeguet przyznawał się do tego, że czuje atmosferę Superclassico. Silva z kolei szedł o krok dalej mówiąc, że oczyma wyobraźni widzi siebie świętującego sukces Boca Juniors. Kto faktycznie będzie celebrował korzystny wynik, okaże się dziś wieczorem.

SUPERCLASSICO...

15 października 2012
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. http://bestsportsstar.blogspot.com)

...I wszystko jasne. Najbardziej utytułowane i kochane przez kibiców w Argentynie kluby – Boca Juniors i River Plate zmierzą się w argentyńskiej Primera Division. Ten „superklasyk” będzie szczególny, bo oprócz dwóch spotkań towarzyskich w styczniu tego roku, ostatni raz te dwa zespoły grały ze sobą 17 miesięcy temu.