Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Koszulka polo i "Różowa pantera"

 

W Watford Colosseum walczono o 32 tysiące funtów i udział w listopadowej rywalizacji Champion of Champions. Pojedyncze bitwy toczyły się na precyzyjnie wyznaczonych dla Shoot-Outu zasadach. Tylko jeden frejm, 10 minut, z których przez pierwsze pięć czas na uderzenie wynosi 15 sekund, a po pięciu minutach (i charakterystycznym, nagranym komunikacie) jedynie 10 sekund. Nie ma zatem czasu na greckie pozy z kijem w jednej i kredą w drugiej ręce i wzrokiem wbitym w zielone sukno. Od klasycznego snookera shoot-out różni się także ogólnie rozumianym anturażem. Zamiast wizytowych koszul okraszonych elegancką kamizelką oraz muszki u graczy - koszulka polo z krótkim rękawem. Zamiast publiczności niemal bezszelestnej, reagującej żywiej tylko w odpowiednich momentach - publika co rusz pokrzykująca i śpiewająca jak na zawodach darterskich. Trzeba jej jednak oddać kreatywność w popisach wokalnych, gdy po trafieniu przez zawodnika różowej bili rozlegał się motyw z "Różowej pantery"...

 

Sierotka Ronnie

 

W decydującym dniu zawodów rolę "maszyny losującej" objął Ronnie O'Sullivan, który z wyraźną przyjemnością komentował w studiu popisy swoich kolegów. Popularny "The Rocket" losował układ par po każdej rozegranej rundzie aż do wielkiego finału.

 

Szeregowiec Ryan

 

Odkryciem Shoot-Out 2019 był niewątpliwie 16-letni Ryan Davies, który wystąpił w rywalizacji dzięki dzikiej karcie. Młody Ryan w pierwszej rundzie śpiewająco pokonał... Robbiego Williamsa, w drugiej Belga Mertensa, w trzeciej Taja Akaniego i będąc już w 1/8 finału poległ w walce z jednym z głównych faworytów do ostatecznego triumfu - Michaelem Holtem.

 

Luz blues...

 

Doskonałą egzemplifikacją luźnej atmosfery na trybunach i przy stole był fragment meczu ćwierćfinałowego Binghama z Un-Nooh. Kiedy niewiarygodny Taj kończył "czyszczenie stołu" i wiadomo było, że już wygrał, Bingham podszedł do stołu i przestawił bilę brązową, by ułatwić przeciwnikowi trafienie zielonej.

 

Nowy rekordzista

 

Wspomniany Thepchaiya Un-Nooh - uznawany za najszybciej grającego snookerzystę na świecie po efektownej wygranej ze Stuartem Binghamem zmierzył się w najlepszej czwórce z Jamiem Clarkiem. 33-letni Taj nie dopuścił Walijczyka do głosu, wykonując najlepsze podejście w historii Snooker Shoot-Out w postaci 139 punktów.

 

Wielki finał

 

W finale Thepchaiya Un-Nooh spotkał się z Michaelem Holtem i wiedzieliśmy już, że któryś z tych Panów wygra swój pierwszy turniej rankingowy w karierze. Tajski ekspres również w finale pokonał zacnego rywala do zera i to właśnie Un-Nooh zagra w imprezie podsumowującej rok snookerowych zmagań - Champion of champions.

TAJSKI EKSPRES

24 lutego 2019
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

fot. Getty Images

Chciałoby się napisać jak w sloganie reklamowym, że snookerowy turniej Shoot-Out, to "impreza inna niż wszystkie". Tkwiłoby w tym źdźbło prawdy. Shoot-Out można porównać do młodszego brata, który działa szybko, bez głębszej refleksji, robi sporo hałasu, ale w tym wszystkim ma swój urok.