Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa
06 stycznia 2020
 Jak szarżowali Krystyna i Rafał ? (racketlon) Christine Seehofer dokonała rzeczy historycznej podczas IWT

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Właściciel klubu – Louis Nicollin zakładał przed sezonem, że jego Montpellier może liczyć na zakończenie rozgrywek w środku tabeli. Rzeczywistość przekroczyła jednak najśmielsze wyobrażenia władającego klubem od 38 lat, popularnego Loulou. W wyjazdowym meczu na Stade de l’Abbe Deschamps ze zdegradowanym kolejkę wcześniej Auxerre, Montpellier potrzebowało jedynie punktu, by utrzymać przewagę w tabeli nad PSG i sięgnąć po mistrzostwo Francji (niezależnie od wyniku PSG w starciu z Lorient).

Skazani na pożarcie, ostatni w tabeli gospodarze, drasnęli boleśnie faworytów w 21. minucie, gdy Olivier Kapo strzelił gola na 1:0 dla Auxerre. (Przy jednoczesnym zwycięstwie PSG z Lorient, to Paryżanie byliby triumfatorami rozgrywek Ligue 1.) Jednak Montpellier nie zamierzało pozbawiać się kontroli nad sytuacją. Niedługo później wyrównał Utaka i pierwsza połowa zakończyła się remisem. Na początku drugiej połowy, zniesmaczeni spadkiem swoich piłkarzy do drugiej ligi kibice Auxerre zaczęli rzucać na murawę przeróżne przedmioty. Na boisku znalazły się pomidory, piłeczki tenisowe, a nawet... papier toaletowy. Sędzia Said Ennjimi przerwał wtedy mecz po raz pierwszy. Niestety po około 20 minutach od wznowienia gry, po tym jak kibole Auxerre zaczęli kierować race w kierunku piłkarzy, arbiter był zmuszony do przerwania spotkania po raz drugi. Po kilkunastu minutach obserwator zdecydował, że mecz będzie wznowiony po wyprowadzeniu ze stadionu kibiców Auxerre przez policję. Postanowienia zostały wykonane i po kolejnym „restarcie” Montpellier dołożyło drugiego gola zapewniając sobie mistrzostwo kraju. Do tej pory w 93-letniej historii klubu z Montpellier największymi sukcesami były dwa triumfy w Pucharze Francji (1929, 1990).

TEN PIERWSZY RAZ MONTPELLIER

13 lipca 2012
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. Pascal Guyot, afp.com)

Zrobili to pierwszy raz w historii klubu. Zdobyli tytuł mistrzów Francji w piłce nożnej. Jednak na stadionie w Auxerre smak triumfu mieszał się także ze smakiem... pomidorów. Zamiast "elegancji – Francji" pozostał niesmak...