Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa
06 stycznia 2020
 Jak szarżowali Krystyna i Rafał ? (racketlon) Christine Seehofer dokonała rzeczy historycznej podczas IWT

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

3.

Duńczyk Peter Gade, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, podczas Copenhagen Masters zakończył swoją bogatą, trwającą prawie dwie dekady karierę. Pięciokrotny mistrz Europy pożegnał się z zawodowym badmintonem przed własną publicznością w kopenhaskiej hali Falconer Centret.W turnieju, którego wyniki nie są zaliczane do rankingu BWF, tradycyjnie wzięli udział duńscy badmintoniści i ich specjalnie zaproszeni goście.Specjalny był także mecz, który odbył się poza rywalizacją turniejową. Właśnie w nim Peter Gade stoczył swój ostatni zawodowy bój. Przeciwnik mógł być tylko jeden – dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich i czterokrotny mistrz świata Dan Lin. Chińczyk specjalnie na tę okoliczność (co począć, że tego dnia wszystko było „specjalne”) zagrał w koszulce z numerem 17, symbolizującym liczbę jego zwycięskich pojedynków z Duńczykiem. Z kolei publiczność zgromadzona w hali ubrała – a jakże – specjalne maski z wizerunkiem Petera Gade. W takich okolicznościach Duńczyk mający mizerny bilans bezpośrednich pojedynków z Dan Linem (3 – 17), wykorzystał sprzyjające okoliczności i wygrał z Super Danem w trzech setach.

2.

Trwająca trzy sety walka mimo wszystko może się doskonale kojarzyć Dan Linowi w kontekście 2012 roku. Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, Chińczyk dokonał rzeczy godnej najwyższego podziwu. Wygrywając w finale z Malezyjczykiem Chongiem Wei Lee, Super Dan obronił tytuł mistrza olimpijskiego wywalczony w Pekinie.

1.

21 kwietnia 2012 roku nasza para mikstowa Robert Mateusiak i Nadia Zięba osiągnęła swój największy sukces w karierze zdobywając w szwedzkiej Karlskronie tytuł mistrzów Europy w grze mieszanej.W ćwierćfinale Polacy zaskakująco łatwo pokonali najsilniejszą parę mikstową Danii – Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen. Niezwykle dramatyczny okazał się mecz o wejście do finału, w którym Mateusiak i Zięba spotkali się z zawsze niebezpieczną i grającą na wysokim poziomie parą brytyjską - Adcock/Bankier. Ostatecznie nasi badmintoniści potrzebowali rozegrania trzech zaciętych setów, by znaleźć się w finale. Mecz o złoto z mikstem duńskim – Kolding/Houmann - toczył się pod dyktando Polaków, którzy mimo nerwowej końcówki, wygrali w dwóch setach – 21:12 i 24:22.