Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Aż 91 lat potrzebował klub Unione Sportiva Sassuolo Calcio, by pojawić się na najwyższym szczeblu ligowych rozgrywek piłkarskich we Włoszech. Zanim to się stało, klub z miasta Sassuolo koło Modeny w regionie Emilii-Romagni spędził wiele lat na peryferiach włoskiego futbolu. Dopiero w 2008 roku czarno-zieloni awansowali do Serie B!Kluczową rolę w zdobyciu tego awansu odegrał nie kto inny jak Massimiliano Allegri – obecny trener Milanu. To właśnie pod jego wodzą Sassuolo wygrało rozgrywki Serie C1/A. Z kolei do Serie A, zespół z Emilii-Romagni wprowadził Eusebio Di Francesco, który od roku jest trenerem Sassuolo. 1 miejsce spośród drużyn, które awansowały, 85 punktów i 78 zdobytych bramek – to wszystko pokazuje, że w czarno-zielonych drzemie odpowiedni potencjał. Jednak jak na razie jest on na pewno niewystarczający do tego, by w najbliższym sezonie myśleć realnie o jakichkolwiek innych celach niż utrzymanie w Serie A. W klubie brakuje „dużych nazwisk”. Jednym z najciekawszych i zarazem najskuteczniejszych zawodników Sassuolo jest młody Richmond Boakye. Ghańczyk w sezonie 2011-2012, będąc wypożyczonym z Genoi do Sassuolo strzelił 12 goli. Pozostając w drużynie na kolejny rok zaliczył 11 trafień. W międzyczasie zmienił się tylko zespół wypożyczający Boakye. Latem 2012 roku napastnika zakontraktował Juventus pozostawiając Ghańczyka w klubie z Emilii-Romagni (dla Juventusu nie zagrał ani minuty).Od momentu wywalczenia awansu, Sassuolo zrobiło jak na razie jeden ruch transferowy. Defensywę podopiecznych Eusebio Di Francesco wzmocni w najbliższym sezonie 21-letni Luca Antei, którego Sassuolo wypożyczyło z Romy. W Sassuolo powiedzenie „dobry zwyczaj – nie pożyczaj” nie znajduje zastosowania, bo klub, który jak na razie nie ma środków na definitywne transfery niektórych, obiecujących piłkarzy, musi liczyć na to, że ci „czasowo pozyskani” nadal będą stanowić o jego sile.

VIVA SASSUOLO

01 lipca 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. https://forzaitalianfootball.com)

Gdy 24 sierpnia rozpocznie się nowy sezon Serie A, klub Sassuolo po raz pierwszy w swojej historii zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.