Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Flavia Pennetta jest w piewszej trójce dwóch klasyfikacji dotyczących skuteczności gry na tzw. „mączce” (w obu liderką jest Hiszpanka Anabel Medina Garrigues). Spośród grających obecnie w tourze zawodniczek, Włoszka jest druga w zestawieniu ukazującym łączną liczbę zwycięskich spotkań na tej nawierzchni, a trzecia na liście z wygranymi turniejami.

 

Tych wysokich lokat w statystykach dotyczących gry na kortach ziemnych, nie zaburzył nawet 2012 rok, który był pasmem zmagań z urazem nadgarstka. Po tym, jak z powodu niedyspozycji, Włoszka wielokrotnie musiała przedwcześnie opuszczać kort podczas meczów, w październiku zeszłego roku zdecydowała się na operację. Niestety przerwa w działaniach kortowych, wymuszona koniecznością regeneracji i fizjoterapii, nie wpłynęła dobrze na jakość gry Pennetty po powrocie. Od tej pory Flavia grała w 4 turniejach singlowych i wygrała w nich łącznie tylko dwa spotkania. Nieco lepiej wiedzie jej się w deblu w parze ze Svetlaną Kuznetsovą, z którą pod koniec marca doszła do półfinału zawodów w Miami.

 

Kilkumiesięczna pauza w grze spowodowała także znaczny spadek Pennetty w rankingu WTA. Włoszka, która w 2009 roku była 10 rakietą świata, obecnie zajmuje w zestawieniu najlepszych tenisistek dopiero 113 miejsce. Dla Flavii tak niska pozycja na liście światowej musi być szczególnie bolesna, ponieważ Pennetta (oprócz 2012 roku) przez prawie dekadę nie wychodziła z pierwszej czterdziestki.

 

Szansą na największą zdobycz punktową dla Włoszki, stanowi trwająca właśnie część sezonu, czyli wiosenno-letni okres turniejów rozgrywanych na kortach ziemnych. Cykl turniejów najwyższej kategorii na nawierzchni ceglanej, zakończy na przełomie maja i czerwca wielkoszlemowy Roland Garros. Jednak okazja do zasilenia portfela i przeprowadzania skoków rankingowych dla „mączkolubnych”, będzie aż do połowy lipca, gdy zakończą się dwa, ostatnie w sezonie turnieje kategorii International – w Bastad i Bad Gastein.

 

Na to, że Flavia Pennetta wróci do swojej optymalnej formy, szczególnie liczy męska część tenisowej widowni. Włoszka, w wielu rankingach oceniających atrakcyjność sportsmenek, słusznie zajmuje należne jej w czołówce miejsce. W 2009 roku tenisistka wystąpiła nawet jako modelka podczas Milan Fashion Week, prezentując strój z wiosenno-letniej kolekcji. Teraz wypada wierzyć w to, że Pennetta w pięknym stylu zainicjuje ponownie modę na regularne wygrywanie na kortach ziemnych i będziemy mieli pokaz gry „a la Pennetta”...

Z TEJ MĄCZKI BĘDZIE ZNÓW CHLEB?

18 kwietnia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. ALFREDO ESTRELLA/AFP/Getty Images)

Poprzedni sezon zmarnowała jej poważna kontuzja nadgarstka. Jednak przerwa w grze i spory spadek w rankingu nie zmieniły statystyk, które wciąż wskazują Flavię Pennettę jako jedną z najskuteczniejszych tenisistek na kortach ziemnych.