Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Trafić do dobrego klubu (Fiorentina zajmuje obecnie 6 miejsce w Serie A), to dopiero połowa sukcesu. Druga, trudniejsza część zadania, to stać się ważnym ogniwem zespołu. 20-letni Wolski ma na to szanse, ponieważ trener Vincenzo Montella od pewnego czasu ma problem ze znalezieniem klasowego, ofensywnego pomocnika. Gra toczy się więc o wysoką stawkę, bo o prestiżową pozycję numer 10 na boisku. Zbytni optymizm nie jest tu mimo wszystko na miejscu z powodu aż półrocznej przerwy Wolskiego w grze, spowodowanej kontuzją. Jednak jak na razie – włoska prasa przewiduje, że były piłkarz Legii już w pierwszym sezonie zapewni sobie pewne miejsce w pierwszej jedenastce.

 

Prawdziwym hitem ostatnich godzin zimowego mercato było przejście Bartosza Salamona za 3,5 mln euro do jednego z najbardziej utytułowanych klubów świata – AC Milan. Historia tego transferu była dość zawikłana, bo o 21-letniego Salamona walczył Manchester City, a także Borussia, Zenit i Napoli. Niektórzy eksperci nazywają młodego Polaka nowym Baresim, choć wiadomo, że Salamon będzie musiał sporo pracować, by zasłużyć na tak zaszczytne miano. Na razie Salamonowi musi wystarczyć fakt, że jest jak dotąd jednym Polakiem w historii kupionym przez Milan.

 

Abstrahując na koniec od „polskich transferów”, a nawiązując do Milanu, nie można nie wspomnieć o prawdziwej bombie transferowej Mediolańczyków, którzy zdecydowali się na kupno największego obecnie skandalisty wśród piłkarzy – Mario Balotellego. „Super Mario”, który jest od kilku lat znany z miłości do czerwono-czarnych barw, po sfinalizowaniu transakcji uczcił spełnienie swojego wieloletniego marzenia w swoim stylu. Gdy do restauracji, gdzie spożywał kolację z dyrektorem generalnym Milanu Adriano Gallianim, wpadli kibice rossonerich śpiewając „Kto nie skacze jest z Interu”, Balotelli włączył się do wspólnego śpiewu i tańca...

Z ZIEMI POLSKIEJ... DO SERIE A

02 lutego 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. www.goal.com)

Końcówka zimowego mercato we Włoszech była udanym połowem młodych, polskich piłkarzy. Rafał Wolski z Legii Warszawa trafił do Fiorentiny, a przed samym zamknięciem okna transferowego szeregi wielkiego Milanu zasilił Bartosz Salamon.