Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Na stacji „koniec I rundy meczów grupowych Copa Libertadores” stoi lokomotywa z napisem Real Garcilaso. Para buchała, koła były w ruchu, a efekt? – Pierwsze miejsce w grupie 6. Z trzech rozegranych meczów La Maquina celeste wygrała dwa, jeden remisując.Wszystko wskazuje na to, że Real powalczy o awans do następnej fazy turnieju z drugim w grupie Independiente Santa Fe i trzecim Deportes Tolima. Paragwajskie Cerro Porteno gromadząc okrągłe zero po 3 spotkaniach samo praktycznie wyeliminowało się z rywalizacji.Co tak zaskakującego w tym, że Real Garcilaso przewodzi tabeli? Otóż to, że po pierwsze – klub z Cuzco został założony przez studentów z Inca Garcilaso de la Vega school niecałe 4 lata temu... Po drugie, oczywistym skutkiem wyżej wymienionego faktu, jest kompletny brak doświadczenia tej ekipy w rozgrywkach międzynarodowych. Dowód? Start w Copa Libertadores 2013 jest ich debiutem w tej imprezie.Po I rundzie meczów w grupach podczas Pucharu Wyzwolicieli 2013, na miano „największego rozczarowania” zapracowało słynne, argentyńskie Boca Juniors. Zespół z Buenos Aires w trzech meczach zdobył tylko 3 punkty... I choćby przyszło tysiąc atletów, a każdy zjadłby tysiąc kotletów i każdy nie wiem jak się natężał doprowadzając w konsekwencji do awansu, to i tak dla kibiców Boquenses największym bohaterem będzie Juan Roman Riquelme... Nawet, jeśli będzie wspierał drużynę jedynie z ławki rezerwowych.

ZASKAKUJĄCY MECHANIZM PERUWIAŃSKIEGO REALU

03 kwietnia 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

Peruwiański Real Garcilaso zwany „Błękitną maszyną”, jest jak na razie jednym z największych odkryć obecnej edycji Copa Libertadores.