Copyright by Marcin Cisowski

TEMBRAVO. Tembrem, słowem i obrazem.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 lutego 2021
8 najlepszych badmintonowych, mieszanych zespołów Europy gościła fińska Vantaa. Po polsku wanta, to lina,
14 czerwca 2020
Nie trzeba było budowli z drewna, by wojownicy z Saarbrücken zaskoczyli przeciwników. Do zwycięstwa

Marcin Cisowski
dziennikarz sportowy,
producent artystyczny

Parafrazując słynną wypowiedź Hitchcocka w kontekście wydarzeń we włoskim Predazzo „Rywalizacja sportowa powinna zaczynać się od wypiętej narty przy lądowaniu, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”.

 

„Dotknięcie stopy”

Ustalmy fakty – czteroosobowa drużyna skoczków austriackich nie wygrała dzięki Fettnerowi, tylko z powodu 8 udanych skoków. Co więcej, najlepszą łączną notę wśród Austriaków (spośród wszystkich skoczków drugą za Stochem) uzyskał Wolfgang Loitzl. Jednak to nie kto inny jak Fettner w niecodzienny sposób zapobiegł zaprzepaszczeniu wysiłków swojego zespołu i właśnie za to należy mu się podziw.

 

„Ostatni sprawiedliwy”
Podziw i szacunek należy się także Thomasowi Morgensternowi, który wychwycił pomyłkę sędziowską w postaci niesłusznie zawyżonej noty Bardala. Dzięki spostrzegawczości Austriaka, pół godziny po zakończeniu zawodów (po weryfikacji zdobyczy punktowych), Polacy mogli się cieszyć z brązu spychając z podium Norwegów. Tym samym popularny Morgi nie powinien się dziwić, jeśli podczas najbliższego konkursu Pucharu Świata nastąpi „procentowy” rewanż ze strony jednego z naszych skoczków – Piotra Żyły, który w pokonkursowych wywiadach tradycyjnie już dokonał odpowiednich  zapowiedzi...

 

„Pierwszy raz”
Brązowy medal zdobyty przez polskich skoczków w Predazzo jest pierwszym podium w rywalizacji drużynowej w tej dyscyplinie, w historii występów Polaków na mistrzostwach świata.

ZŁOTO NA JEDNEJ NARCIE

04 marca 2013
SPORTALIONY

sportowe niuanse...

(fot. AP Photo/Matthias Schrader)

W konkursie drużynowym podczas mistrzostw świata w skokach narciarskich wszystko było wyjątkowe - akrobatyczny wyczyn Fettnera, spostrzegawczość Morgensterna, a przede wszystkim ostateczny wynik Polaków.